Warning: A non-numeric value encountered in /home/joostinka/ftp/BM_zone/wp-content/themes/dazimaxx/inc/inline-css.php on line 106
Jak dbać o samochód BMW? Na co zwracać uwagę? - BM ZONE
Blog Image

Samochód ma to do siebie, że od czasu do czasu się psuje. Nieważne, czy jesteśmy właścicielem BMW, czy też jakiegoś innego auta, prędzej czy później będziemy musieli udać się z nim do serwisu. Wizyty w warsztacie samochodowym nie unikniemy. Możemy jednak – dzięki przestrzeganiu kilku prostych zasad oraz odpowiedniemu obchodzeniu się ze swoim samochodem – sprawić, że będą one rzadsze i mniej kosztowne. Jak dbać o samochód BMW?

Regularne wymienianie oleju silnikowego oraz filtrów w BMW

Jedną z podstawowych kwestii jeśli chodzi o prawidłowe eksploatowanie BMW, tak jak każdego innego samochodu, jest regularna wymiana oleju silnikowego. W zależności od modelu auta i długości tras, jakie nim pokonujemy, olej należy wymieniać po przejechaniu od 15 000 km do 30 000 km lub raz w roku. Zdaniem wielu specjalistów podawane przez producentów samochodów 30 000 km jest jednak zawyżone i nie powinniśmy się do tego stosować. Wymienianie oleju silnikowego co 30 000 km może okazać się dość ryzykowne i mieć negatywny wpływ na silnik w naszym BMW. W celu utrzymania silnika w jak najlepszej kondycji zaleca się, żeby wymieniać olej co 15 000 km, a jeśli rzadko jeździmy samochodem, to nawet częściej, na przykład co 10 000 km. Na pewno nie zaszkodzi to naszemu BMW, a może tylko pomóc i uchronić nas przed większymi wydatkami.

Wymieniając olej silnikowy należy również wymienić filtry oleju oraz powietrza. Dzięki temu silnik będzie chroniony przed zanieczyszczeniami, a Twoje BMW będzie w stanie uzyskiwać maksymalne osiągi.

Przy tej okazji warto również wspomnieć o regularnym kontrolowaniu poziomu płynów eksploatacyjnych, to jest hamulcowego i chłodniczego, oraz ich ewentualnym uzupełnianiu.

Regularne przeglądy BMW

Regularne przeglądy samochodu – każdego, bez względu na markę – to podstawa. I nie mamy tutaj na myśli przeglądu obowiązkowego, na który wielu kierowców jeździ tak naprawdę tylko po to, żeby dostać pieczątkę do dowodu rejestracyjnego. Jeśli chcesz zadbać o odpowiedni stan techniczny swojego auta, a także – a może przede wszystkim – o swoje bezpieczeństwo, odwiedzaj serwis samochodowy częściej. Warto przynajmniej raz w roku dokładnie sprawdzić najważniejsze podzespoły samochodu, na przykład:

  • układ hamulcowy,
  • zawieszenie,
  • silnik,
  • sprzęgło.

Im wcześniej wykryjemy ewentualne usterki, tym mniejsze będą koszty ich poźnieźniejszych napraw.

BMW Condition Based Service

Właściciele nowszych modeli BMW mają nieco ułatwione zadanie jeśli chodzi o kontrolowanie poziomu zużycia płynów eksploatacyjnych czy podzespołów. Mowa o autach wyposażonych w BMW Condition Based Service, czyli specjalny system, który stale monitoruje zużycie części oraz płynów i informuje o konieczności ich wymiany. Kierowca jest o tym ostrzegany przy pomocy diod znajdujących się na desce rozdzielczej. System informuje kierowcę na przykład o konieczności wymiany:

  • klocków hamulcowych,
  • tarcz hamulcowych,
  • oleju silnikowego.

Odpowiednia pielęgnacja lakieru w BMW

Chcąc zadbać o swoje BMW należy również pamiętać o jego powłoce lakierniczej. Warto zabezpieczyć ją woskiem chroniącym nie tylko przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, ale także owadami.

Stosowanie specjalnych środków do mycia i pielęgnacji lakieru z jednej strony zapewni mu odpowiedni poziom ochrony, z drugiej sprawi, że Twoje BMW będzie jeszcze atrakcyjniejsze wizualnie. Będzie wyglądało jak nowe, jakby właśnie wyjechało z salonu.

Tankowanie na sprawdzonych stacjach

Ostatnią kwestią, o której chcieliśmy wspomnieć, jest jakość paliwa wlewanego do baku naszego BMW. Zalecamy, aby tankować na sprawdzonych, znanych stacjach benzynowych. Wlewanie paliwa złej jakości, z niepewnych źródeł, może mieć katastrofalny skutek dla silnika. W tej kwestii nie warto oszczędzać. Lepiej dopłacić te parę złotych i mieć pewność, że nie “nakarmiliśmy” naszego auta byle czym.

Dbanie o BMW jako inwestycja

O samochód warto dbać. Regularne przeglądy i wymiana płynów eksploatacyjnych to nie tylko większe bezpieczeństwo i niższe koszty ewentualnych napraw. Zachowanie dobrego stanu technicznego auta to najlepszy sposób na zwiększenie jego wartości. Zadbane BMW łatwiej sprzedać i można dostać za nie więcej pieniędzy. Jest to więc swego rodzaju inwestycja.

By : 25 sierpnia 2019 Comments off