Warning: A non-numeric value encountered in /home/joostinka/ftp/BM_zone/wp-content/themes/dazimaxx/inc/inline-css.php on line 106
Jak usunąć owady z karoserii BMW? Poznaj sposoby! - BM ZONE
Blog Image

Lśniące auto to powód do dumy, jednak szybka przejażdżka wiąże się z tym, że do karoserii przykleja się wiele owadów. Jak usunąć owady z karoserii BMW? Tradycyjne środki mogą nie wystarczyć, ponieważ insekty dość mocno przywierają do powierzchni samochodu i trudno je zmyć. Jak więc usunąć owady z lakieru, by jednocześnie go nie uszkodzić? Dowiedz się, jak najlepiej rozwiązać ten problem i odpowiednio dbać o swoje auto.

Usuwanie owadów z karoserii – co musisz wiedzieć?

Pamiętaj, że usuwanie owadów z karoserii BMW może być trudne, dlatego lepiej nie podejmować próby zdrapania zanieczyszczeń. W ten sposób możesz uszkodzić lakier i Twój samochód nie będzie prezentował się tak dobrze, jak wcześniej. W żadnym wypadku nie należy jednak przymykać oka na takie zabrudzenia. Dłuższe pozostawienie zaschniętych insektów na karoserii może uszkodzić lakier na stałe, a także przyczynić się do powstania ognisk korozji. Wizyta w myjni samoobsługowej niestety nie wystarczy. Jak usunąć owady z karoserii BMW, by dalej cieszyć się nieskazitelnie czystą powierzchnią auta?

Sposoby na usuwanie owadów z karoserii BMW

Usuwanie owadów z lakieru to trudna, ale możliwa do wykonania czynność. Sposobów na to, jak usunąć owady z karoserii jest kilka. Możesz spróbować pozbyć się nieestetycznych śladów za pomocą produktów, które posiadasz w domu. Najlepiej jednak zaopatrzyć się w specjalne środki do usuwania owadów z karoserii. Przy ich użyciu będziesz mieć pewność, że użycie jednego z nich nie wpłynie na pogorszenie jakości lakieru na karoserii Twojego BMW.

Domowe sposoby na usuwanie owadów z karoserii

Jeśli szukasz sposobu na to, jak szybko usunąć owady z karoserii BMW, to możesz wypróbować kilku domowych trików. Do usuwania owadów z lakieru może się przydać:

  • płyn do mycia szyb,
  • woda i płyn do mycia naczyń z dodatkiem octu.

Użycie każdego z nich pozwala pozbyć się zabrudzeń na karoserii, ale trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. Po spryskaniu lakieru, gdy ślady po owadach zwilgotnieją, maskę samochodu możesz przetrzeć szmatką lub papierem. Najważniejsze, by nie trzeć zbyt mocno, ponieważ inne zabrudzenia – na przykład piasek, mogą zarysować lakier. Dlatego pamiętaj o tym, by po każdym użyciu dokładnie wypłukać szmatkę. Podobnie sprawa wygląda przy usuwaniu owadów z lakieru za pomocą wody i płynu do mycia naczyń z dodatkiem octu. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku niektórych zabrudzeń czynność tę trzeba powtórzyć kilkukrotnie by zobaczyć efekty. Może mieć to negatywny wpływ na lakier. W przypadku bardzo zaawansowanego problemu, gdy uszkodzenia karoserii są szczególnie widoczne, konieczna może okazać się naprawa lakieru BMW.

Chemia i kosmetyki do czyszczenia karoserii z owadów

Owady z karoserii BMW najlepiej usuwać przy użyciu specjalnych środków chemicznych, które do tego służą. Preparat do usuwania owadów z karoserii BMW umożliwia szybkie i łatwe pozbycie się zabrudzeń z karoserii auta bez obaw o to, że podczas ich czyszczenia zarysujesz lakier. Podczas stosowania środków do usuwania owadów z karoserii, warto też zadbać o to, by posiadać odpowiednią szmatkę.

Płyn do usuwania owadów z karoserii BMW

Preparat do usuwania owadów z karoserii BMW najczęściej jest dostępny w formie butelki z atomizerem. Jak usunąć owady z lakieru przy jego użyciu? Wystarczy, że powierzchnię auta spryskasz płynem i odczekasz czas zalecany na opakowaniu środka. Następnie przetrzyj karoserię, a pozostałości zabrudzeń znikną zupełnie.

Szmatka do usuwania owadów z karoserii

Nawet jeśli korzystasz ze specjalistycznych środków do usuwania owadów z karoserii, pamiętaj, by po jego zastosowaniu nie przecierać powierzchni auta szmatką lub gąbką, która może uszkodzić lakier. Nie może ona być zbyt twarda ani brudna. Skutecznym środkiem w przypadku czyszczenia karoserii auta są też specjalne ściereczki. Nasączone ściereczki przydadzą się wtedy, gdy szybko chcesz pozbyć się powstałych zabrudzeń.

Jak zapobiec przyklejaniu się resztek owadów do nadwozia BMW?

Wiesz już, jak usunąć owady z karoserii BMW, ale jak sprawić by nie pojawiało się ich na niej aż tyle? Po każdym umyciu auta dokładnie nawoskuj całą karoserię. Dzięki temu ograniczysz ilość owadów, które przyklejają się do karoserii Twojego auta podczas jazdy. Nie będziesz aż tak wiele czasu poświęcać na usuwanie owadów z lakieru po każdej przejażdżce swoim BMW. 

Usuwanie owadów z karoserii BMW to problem, z którym zmaga się każdy posiadacz auta. Zabrudzeń pozostałych po owadach, które rozbiły się na masce samochodu, możesz pozbyć się na kilka sposobów. Preparaty, z których korzystasz przy porządkach domowych, są skuteczne, ale mogą uszkodzić lakier. Dlatego najlepiej, jeśli zdecydujesz się na zakup specjalnych preparatów do usuwania owadów z karoserii. W ten sposób odpowiednio zadbasz o swój samochód. W przypadku innych problemów związanych z Twoim autem odwiedź serwis BMW Kraków.

By : 17 grudnia 2020 NO Comment