Warning: A non-numeric value encountered in /home/joostinka/ftp/BM_zone/wp-content/themes/dazimaxx/inc/inline-css.php on line 106
Jak zadbać o szyby w samochodach BMW? - BM ZONE
Blog Image

Zastanawiasz się, czym myć szyby w samochodzie od wewnątrz, oraz jak dbać o nie z zewnątrz? Niezależnie od tego, jaka pora roku jest aktualnie za oknem, ważne, by szyby w Twoim samochodzie BMW były czyste. Jest to znaczące nie tylko dla estetycznego wyglądu pojazdu, ale też odpowiedniej widoczności w trakcie jazdy. Dobrze, więc jeśli zapoznasz się z naszymi wskazówkami na temat tego, jak dobrze umyć szyby w samochodzie. Mamy nadzieję, że będą dla Ciebie pomocne!

Jak dbać o szyby w BMW?

Jeśli nie wiesz, jak dbać o szyby w BMW, mamy dla Ciebie kilka porad. Przede wszystkim dbaj o to, by do czyszczenia szyb używać właściwych produktów. Dzięki temu ich nie uszkodzisz, a na szybach nie będzie nieestetycznych śladów. Co więcej, pamiętaj o uzupełnianiu płynu do spryskiwaczy i dbaniu o sprawność wycieraczek. Są one niezbędne do czyszczenia szyb w trakcie jazdy.

Czyszczenie szyb

Jeśli chodzi o czyszczenie szyb, należy do tego dobrać właściwe produkty. Przede wszystkim podczas wyboru płynu do szyb, unikaj preparatu z amoniakiem. Substancja ta może uszkodzić elementy znajdujące się w pobliżu szyby, które wykonane są z gumy lub skóry. Co więcej, jeśli Twój samochód ma przyciemniane szyby, amoniak na nie również podziała niekorzystnie. Pamiętaj też o tym, że opary amoniaku są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jeśli spryskasz nim szybę wewnątrz auta, do wdychania niezdrowych oparów zmuszeni zostaną wszyscy pasażerowie.

Najważniejsze przy wyborze płynu do szyb jest więc to, by nie zawierał on amoniaku. Gdy już zakupisz odpowiedni preparat, pora wybrać przyrząd, dzięki któremu rozprowadzisz go po szybie. W tym celu doskonale sprawdzi się ściereczka z mikrofibry. Dzięki wykonaniu z właśnie takiego materiału nie będziesz nieustannie zmagać się z pozostającymi na szybie niteczkami.

Jeśli masz już wszystko do czyszczenia szyb pod ręką, można przystąpić do ich mycia. Jak dobrze umyć szyby w samochodzie? Pamiętaj o tym, by przed rozpoczęciem czyszczenia zamknąć szyby. W następnej kolejności zajmij się wyczyszczeniem uszczelek. Dzięki nim woda i inne zanieczyszczenia nie przedostają się do wnętrza. Potem możesz przejść do czyszczenia całych szyb — zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Ważne, by zrobić to dokładnie i nie pominąć polerowania. W tym celu warto skorzystać ze specjalnego preparatu. Pamiętaj też o tym, by przy okazji czyszczenia szyb, umyć pióra wycieraczki. Dzięki temu nie porysują one szyb i wydłużysz ich żywotność.

Usuwanie lodu z szyb

Zima to okres, kiedy szyby stają się o wiele bardziej problematyczne. Z pewnością wielu z nas nie raz spotkało się z koniecznością usuwania lodu z szyb. Jak dbać o szyby w BMW w takim przypadku? Jeśli posiadasz auto ze specjalnym systemem, szyby zostaną podgrzane, a lód się stopi. Pamiętaj, że długość takiego procesu zależy od grubości warstwy lodu — czasem może to trochę potrwać. Natomiast jeśli nie posiadasz takiego systemu lub po prostu chcesz usunąć lód szybciej, możesz skorzystać z płynu przyspieszającego rozmrażanie. Jeśli do tej pory korzystałeś ze skrobaczki, lepiej z tego zrezygnować, ponieważ łatwo możesz porysować szybę.

Jak zadbać o szyby w samochodzie podczas zimy?

Wiesz już jak usunąć lód z szyb, mamy jednak jeszcze kilka wskazówek, jak dbać o szyby w BMW zimą. Po pierwsze pamiętaj o tym, w jaki sposób poradzić sobie z zamarzniętymi szybami. Jako kierowcy równie często spotykamy się z problemem parujących szyb. By tego uniknąć, należy dbać o prawidłową wentylację samochodu. Jeśli szyba zaparuje, lekko ją otwórz lub skieruj na nią nawiew.

W trakcie jazdy zimową porą, spod kół pryska śnieg i błoto, które brudzą szyby. By nie dopuścić do zabrudzenia przedniej szyby, zadbaj o sprawność wycieraczek. Ważne też, by w zbiorniku na płyn do spryskiwaczy znajdował się płyn o obniżonej temperaturze krzepnięcia — specjalnie na zimę. Jeśli zapomnisz o tym, by płyn letni wymienić na zimowy, ciecz może zamarznąć i rozsadzić zbiornik.

Dobrze też jeśli chwilę przed zakończeniem podróży wyłączysz w aucie ogrzewanie. W ten sposób ciepłe powietrze nie będzie skraplało się na szybach i rano nie trzeba będzie zeskrobywać z nich lodu.

Kwestia dotycząca tego, czym myć szyby w samochodzie od wewnątrz i z zewnątrz jest bardzo ważna. Jednak warto pamiętać także o innych czynnościach pozwalających zadbać o Twoje auto — także podczas zimy. Jesteśmy pewni, że dzięki naszym wskazówkom doskonale sobie z tym poradzisz. Jednak w razie jakichkolwiek nieprawidłowości związanych z działaniem Twojego BMW, odwiedź nasz serwis BMW. W ramach oferowanych usług świadczymy naprawy mechaniczne, naprawy elektroniczne, a także blacharsko-lakiernicze. Niezależnie od problemu, nasz zespół w profesjonalny sposób zajmie się Twoim samochodem.

By : 12 października 2021 NO Comment

Type your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.