Warning: A non-numeric value encountered in /home/joostinka/ftp/BM_zone/wp-content/themes/dazimaxx/inc/inline-css.php on line 106
Kiedy i dlaczego warto wymienić drążek kierowniczy w samochodzie BMW?
Blog Image

Zastanawiasz się, kiedy wymienić drążek kierowniczy? Każdy kierowca i posiadacz samochodu powinien mieć świadomość, że uszkodzenie nawet najmniejszej części samochodu może prowadzić do poważnej awarii. Końcówka drążka kierowniczego to element, który ze względu na dużą eksploatację jest pod względem żywotności ograniczony. Właśnie dlatego większość kierowców przynajmniej raz w życiu zetknęła się z objawami uszkodzonego drążka kierowniczego. Warto dowiedzieć się więc zawczasu kiedy i jak wymienić drążek kierowniczy w swoim pojeździe.

Co ile wymieniać drążek kierowniczy?

Zanim dowiesz się, jak wymienić końcówkę drążka kierowniczego upewnij się, kiedy to należy zrobić. Właściwie nie da się ustalić okresu czasowego, po którym należy wymieniać drążek kierowniczy, ponieważ warunkuje to wiele czynników. Zależy to nie tylko od dokładnego modelu auta, ale też producenta drążka kierowniczego — jeśli jest on niższej jakości, można się spodziewać, że będzie trzeba go wymienić wcześniej. Zużycie końcówki drążka kierowniczego zależy też od tego, w jaki sposób dbasz o swój samochód. Jeśli zdarza Ci się wjeżdżać w dziury lub jeździć po nierównym terenie to niestety, ale końcówki drążka kierowniczego mogą zniszczyć się szybciej. Mocne szarpanie kierownicą również może do tego prowadzić. To, jak często trzeba wymieniać końcówkę drążka, najlepiej ustalić sprawdzając jego stan.

Jak sprawdzić stan drążka kierowniczego w BMW?

W celu sprawdzenia stanu drążka kierowniczego najlepiej ustalić, jakie objawy sugerujące jego usterkę można zaobserwować w Twoim samochodzie. Jak wyczuć luz na drążku kierowniczym? W trakcie jazdy wyczujesz zdecydowaną niestabilność — w takim wypadku drążek kierowniczy jest zepsuty lub zupełnie zużyty. Do objawów uszkodzonego drążka kierowniczego zalicza się także hałas wydobywający się spod maski. Usłyszysz go nawet wtedy, gdy auto nie jest w ruchu. By przekonać się o tym, czy na drążku kierowniczym faktycznie występują luzy, możesz poruszyć kołem lub podnieść auto i sprawdzić to ręką. Najlepiej jednak jeśli odwiedzisz serwis BMW.

Czym jest końcówka drążka kierowniczego?

By przekonać się o tym, że to kiedy należy wymieniać drążek kierowniczy, ma duże znaczenie, dobrze mieć świadomość, czym właściwie on jest. Jest to część, która odpowiada za przekazanie na zwrotnicę koła ruchu przekładni kierowniczej, który generowany jest przez skręt koła. Mówiąc w skrócie — to od niej zależy prowadzenie przednich kół w Twoim samochodzie. Właśnie dlatego jeśli odczuwasz jakiekolwiek luzy lub kierowanie pojazdem stało się mniej komfortowe, należy zadbać o jak najszybszą wymianę drążka kierowniczego. Bez sprawności w tym zakresie, Twoje auto nie przejdzie badań technicznych, co uniemożliwi poruszanie się nim.

Jakie manewry skracają żywotność końcówek drążków kierowniczych?

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, na to kiedy trzeba wymienić drążek kierowniczy, ma wpływ wiele czynników. Niektóre manewry, które jako kierowcy wykonujemy, prowadząc samochód, w znaczącym stopniu mogą wpłynąć na zużycie końcówek drążków kierowniczych. Niestety na wielu drogach nawierzchnia nie jest w idealnym stanie, co nie tylko utrudnia poruszanie się po nich, ale też wpływa na zużycie elementów podwozia oraz innych części, w tym drążka kierowniczego. Jeżdżenie po dziurawych drogach, ale też nagłe ruszanie ze skręconymi kołami i podjeżdżanie pod wysokie krawężniki — właśnie takie manewry mogą sprawić, że końcówki drążka kierowniczego ulegną jeszcze szybszemu zużyciu. By temu zapobiec, staraj się ich unikać.

Dobrze jeśli będziesz umieć rozpoznać objawy wskazujące na, to kiedy wymienić drążek kierowniczy. Jeśli uznasz, że właśnie to należy zrobić, zamiast zastanawiać się, jak wymienić końcówkę drążka kierowniczego, najlepiej udaj się do serwisu, w którym zajmiemy się tym w sposób profesjonalny. W zakres naszych usług wchodzą różnego rodzaju naprawy mechaniczne, w tym wymiana zawieszenia i silnika, a także wielu innych elementów.

By : 5 października 2021 NO Comment

Type your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.