Warning: A non-numeric value encountered in /home/joostinka/ftp/BM_zone/wp-content/themes/dazimaxx/inc/inline-css.php on line 106
Kiedy najlepiej kupić BMW? Jakie czynnik mogą wpłynąć na cenę auta? - BM ZONE
Blog Image

Planujesz zakup BMW, ale zastanawiasz się, czy zrobić to już teraz, czy może trochę poczekać i spróbować znaleźć jakąś okazyjną ofertę? Kiedy najlepiej kupić samochód? Czy pora roku ma tutaj jakieś znaczenie? Zakup auta jest bardziej opłacalny zimą czy latem, wiosną czy jesienią? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem. Dowiesz się z niego, kiedy najlepiej kupić BMW, w jakim okresie roku warto zastanowić się nad zakupem auta.

Kiedy warto kupić nowy samochód?

Wiele osób twierdzi, że najlepszym okresem na kupno nowego samochodu jest zima. Koniec roku, a właściwie jego przełom, to bowiem dla salonów samochodowych czas wyprzedaży rocznika. Można wówczas uzyskać całkiem spore rabaty oraz dodatkowe korzyści, takie jak na przykład darmowy komplet opon, dodatkowe wyposażenie, korzystny pakiet ubezpieczeniowy itp.

Dlaczego salony samochodowe organizują wyprzedaże rocznika? Wynika to z tego, że w Polsce wiek samochodu określa się w oparciu o rok produkcji, a nie na podstawie daty pierwszej rejestracji. Jeśli w 2020 roku kupimy samochód wyprodukowany w roku 2019, to tak naprawdę otrzymamy auto starsze o rok. Staniemy się wówczas właścicielami rocznika 2019, pomimo że kupiliśmy nowy samochód w 2020. Jest to o tyle istotne, że samochód starszy o rok ma mniejszą wartość, a co za tym idzie, uzyskamy mniej pieniędzy w momencie kiedy będziemy chcieli go sprzedać. Z tym jednak zastrzeżeniem, że dotyczy to kilku pierwszych lat. Później granica pomiędzy na przykład samochodem 8-letnim a 9-letnim zaciera się. W przypadku starszych aut różnica jednego roku nie ma większego wpływu na wartość samochodu. Zakup BMW na wyprzedaży rocznika jest więc opłacalny zwłaszcza wtedy, kiedy planujemy jeździć nim przez dłuższy czas.

Nowy rok to często również okres, w którym na rynek wprowadzane są nowe modele lub nowe generacje starszych modeli. W związku z tym dealerzy chcą jak najszybciej sprzedać starsze modele, dlatego decydują się na obniżenie cen.

Minusem zakupu samochodu na wyprzedaży rocznika może być brak możliwości indywidualnej konfiguracji auta.

Kiedy najlepiej kupić używane BMW?

Jeśli planujemy zakup używanego BMW to warto wziąć pod uwagę okres jesienno-zimowy. Trudne warunki atmosferyczne stwarzają bowiem doskonałe warunki do przetestowania samochodu. Zimą łatwiej wykryć na przykład problemy z układem rozruchowym, akumulatorem czy też układem hamulcowym. Z kolei każda ewentualna usterka jest dobrym pretekstem do zbicia ceny auta.

Zimowe i jesienne warunki pogodowe nie są też korzystne dla sprzedającego w kontekście prezentacji samochodu potencjalnemu nabywcy. Latem czy wiosną łatwiej jest przygotować auto do sprzedaży, utrzymać go w czystości.

Sprawdź stan techniczny swojego BMW

Wydaje się, że najlepszym okresem na zakup BMW jest przełom roku. W okresie zimowym często możemy uzyskać korzystniejsze ceny. Oczywiście nie jest to regułą i równie dobrze na interesującą ofertę możemy natrafić latem czy wiosną.

Decydując się na zakup używanego BMW, bez względu na to, kiedy to zrobimy, należy pamiętać o szczegółowym sprawdzeniu stanu technicznego samochodu. Jeśli jesteś mieszkańcem Krakowa lub okolic możesz to zrobić w niezależnym serwisie BMW w Krakowie.

By : 16 stycznia 2020 Comments off