Warning: A non-numeric value encountered in /home/joostinka/ftp/BM_zone/wp-content/themes/dazimaxx/inc/inline-css.php on line 106
Objawy uszkodzenia turbosprężarki w samochodzie BMW - Jak je rozpoznać? - BM ZONE
Blog Image

Nieuczciwi mechanicy chętnie korzystają z naszej niewiedzy tym bardziej, jeśli jest uszkodzona turbosprężarka w samochodzie, dająca objawy podobne do awarii innych części. Sprawna turbina obniża zużycie paliwa, jednocześnie zwiększając osiągi silnika. Awaria może doprowadzić do wielu kosztownych napraw, których chcesz uniknąć. Mając na uwadze obie te kwestie, warto dowiedzieć się, jakie uszkodzona turbosprężarka w samochodzie daje objawy.

Objawy uszkodzonej turbosprężarki

Jak rozpoznać, że turbosprężarka w samochodzie jest uszkodzona? Objawy mogą Ci się wydawać niejednoznaczne, ale obserwując auto, jesteś w stanie zareagować z wyprzedzeniem. Poznaj cztery podstawowe symptomy, wskazujące na awarię turbosprężarki.

  1. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy to dźwięk uszkodzonej turbiny, ale zwróć uwagę na hałas podczas przyśpieszania – charakterystyczny gwizd powinien Cię zaniepokoić. 
  2. Jeśli zauważysz ubytki oleju silnikowego, skonsultuj się ze sprawdzonym serwisantem – nawet jeśli może się okazać, że to nie turbina jest przyczyną ubytku. 
  3. Problem z turbiną sugeruje zapach spalonego oleju. Nie bagatelizuj problemu, szczególnie jeśli z rury wydechowej wydobywa się biały dymu.
  4. Czarny dym z rury wydechowej może oznaczać niewydolną pracę układu paliwowego, ale warto na to zwrócić uwagę. W połączeniu z nagłym spadkiem mocy i słabym przyspieszeniem, możesz założyć, że doszło do uszkodzenia turbiny w samochodzie.

Jak dbać o turbosprężarkę w BMW?

Znasz objawy uszkodzenia turbiny w samochodzie, ale zamiast zastanawiać się, jak je rozpoznać, lepiej o nią odpowiednio zadbać. W jaki sposób? 

  • Zdecydowanie unikaj wchodzenia na wysokie obroty zaraz po odpaleniu silnika. Olej powinien się nagrzewać w równomiernym tempie. 
  • Pozwól się spokojnie schłodzić turbosprężarce, zostawiając na chwilę włączony silnik po zakończeniu jazdy.
  • Pamiętaj o regularnej wymianie oleju w czasie zalecanym przez producenta i korzystaj z wysokiej jakości oleju silnikowego. 

Profesjonalny serwis BMW w Krakowie

Doszło do uszkodzenia turbiny w samochodzie? Skorzystaj z usług profesjonalnego serwisanta – w takiej sytuacji nie warto ryzykować współpracy z nieznanym mechanikiem. Wybierz sprawdzony serwis BMW w Krakowie.

By : 30 marca 2020 Comments off