Blog Image

Wycieraczki są jednym z elementów eksploatacyjnych, które zużywają się wraz z czasem użytkowania. Pierwszą oznaką tego, że pora je wymienić jest zmniejszenie ich skuteczności. Mogą rozmazywać zanieczyszczenia na szybie i niedokładnie zbierać wodę. Guma na nich parcieje, ściera się i wyrabia. To znak, że nadeszła pora na inwestycję w nowy model. Jakiej firmy wycieraczki samochodowe wybrać do BMW? Czy konieczny jest zakup oryginalnych części, czy można wybrać tańszy odpowiednik?

Jakie wycieraczki do BMW?

Zastanawiasz się jakiej firmy wycieraczki samochodowe wybrać najlepiej, kiedy planujesz ich wymianę w BMW? Jakie wycieraczki będą pasować do Twojego modelu auta? Przed takim dylematem stoi wielu kierowców, a odpowiedź jest bardzo prosta. Masz w zasadzie dwa rozwiązania. Możesz kupić nowe, oryginalne wycieraczki BMW, lub wybrać inne wycieraczki — zamienniki sprawdzonego producenta. Druga z opcji jest tańsza, a pod warunkiem właściwego dopasowania — nie mniej trwała i skuteczna od oryginalnych elementów sygnowanych logo BMW.

Jakie wycieraczki BMW poleca się najbardziej? Dla niemieckiej, kultowej marki wycieraczki samochodowe projektują prawdziwi liderzy w branży, jak np. Denso, Bosch, czy Valeo. Przy wyborze odpowiednich zastanów się, czy poszukujesz klasycznych wycieraczek, czy wolisz zainwestować w akcesoria w bardziej nowoczesnej odsłonie (np. wycieraczki hybrydowe). Wybór markowych wycieraczek jest gwarancją ich żywotności i niezawodności, które przekładają się na bezpieczeństwo.

Wycieraczki samochodowe do szyb: jak dobrać najłatwiej?

Najłatwiejszym sposobem jest dopasowanie wycieraczek do modelu auta. Szczegóły techniczne wycieraczek samochodowych, na jakie warto zwrócić szczególną uwagę to, między innymi:

  • długość wycieraczek samochodowych
  • sposób ich mocowania
  • rodzaj piór do wycieraczek (wyróżnia się pióra płaskie i szkieletowe, przy czym pióra płaskie są nieco droższe, lecz trwalsze).

Jeśli nie wiesz, jakie wycieraczki do BMW powinny mieć typ mocowania, możesz rozważyć zakup wycieraczek ze specjalnym adapterem, który umożliwia indywidualne ich dopasowanie do każdego modelu samochodu.

Kiedy wymienić wycieraczki samochodowe?

Jak już wspomnieliśmy, do pierwszych oznak, że pora wymienić wycieraczki samochodowe zalicza się:

  • niedokładne zbieranie wody,
  • zacinanie się wycieraczek i brak reakcji na ich włączenie,
  • rozmazywanie zanieczyszczeń po szybie,
  • widoczne oznaki korozji,

Wycieraczki mają to do siebie, że dość szybko można zauważyć ich nieprawidłowe działania, co sprzyja szybszej reakcji i wymianie ich na nowe. Eksperci zalecają jednak cykliczna wymiana wycieraczek raz do roku, najlepiej przed sezonem zimowym.

Masz BMW? Jakie wycieraczki  idealnie sprawdza się w Twoim modelu auta? Nasz serwis BMW pomoże Ci w dopasowaniu najlepszego, bezpiecznego i wysokiej jakości rozwiązania. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Zobacz, jakie naprawy mechaniczne, poza okresową wymianą wycieraczek oferujemy.

By : 8 czerwca 2022 NO Comment

Type your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.