Warning: A non-numeric value encountered in /home/joostinka/ftp/BM_zone/wp-content/themes/dazimaxx/inc/inline-css.php on line 106
Wymiana paska klinowego w BMW - samodzielnie czy u mechanika? - BM ZONE
Blog Image

Wymiana paska klinowego w BMW jest dosyć powszechną i łatwą do naprawy usterką. Jeśli posiadasz choć odrobinę umiejętności manualnych i kilka dobrych kluczy, to z wymianą paska poradzisz sobie samodzielnie. Nie wiesz jak sprawdzić, czy pasek klinowy w Twoim BMW nadaje się do wymiany? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł, w którym przybliżymy Ci ten temat.

Samochody BMW – do czego potrzebny jest pasek klinowy?

Pasek klinowy to bardzo ważny element dla każdego silnika spalinowego. Zadaniem pasa jest wsparcie osprzętu wokół silnika, m.in.: napędzanie alternatora, pompy wody, sprężarki klimatyzacji. Pasek klinowy pełni istotną funkcję w BMW, dlatego warto regularnie kontrolować jego stan – niestety ta część zużywa się dosyć szybko

Jak rozpoznać usterkę paska klinowego w BMW?

Nie jest tajemnicą, że pasek klinowy zużywa się podczas eksploatacji – elementy ulegają ścieraniu, a guma zaczyna się kruszyć. Pierwszym objawem sygnalizującym awarię tego elementu są piski wydobywające się spod maski. Najczęściej takie niepokojące dźwięki pojawiają się przy zimnym silniku albo podczas deszczowej pogody. Nawet jeśli piski ustąpią po chwili, to możemy być pewni, że pasek klinowy w BMW nadaje się do wymiany.

Jak sprawdzić stan paska klinowego?

Sprawdzenie stanu paska klinowego jest dosyć proste w każdym samochodzie BMW, choć dużo łatwiej ocenić jego stan w starszych modelach. Po podniesieniu maski możemy chwycić za pasek i sprawdzić jego napięcie – oczywiście przy wyłączonym silniku. Jeśli możemy naciągnąć pasek na 5-15 mm, to jest on odpowiednio napięty.

Warto zlecić wymianę paska w serwisie czy zrobić to samemu?

Wymiana paska klinowego w BMW jest dosyć łatwa i z pewnością poradzisz sobie z nią samodzielnie. Jednak zanim przystąpisz do działania, dokładnie sprawdź, czy elementy wokół paska nie są uszkodzone. Należy sprawdzić wszystko – nawet siłę dokręcenia rolek i napinacza. Jeśli pasek klinowy nie jest jedynym elementem, który nadaje się do wymiany, to lepiej oddać auto w ręce specjalistów. Pracownicy serwisu BMW w Krakowie poddadzą je kompleksowej ocenie i wykonają wymianę wszystkich niezbędnych elementów, a Ty będziesz pewien profesjonalnej naprawy.

Ile kosztuje pasek klinowy do samochodów BMW?

Jak już wiesz, wymiana paska klinowego w BMW nie jest skomplikowanym zabiegiem, dlatego koszty naprawy są dosyć niskie. Również na materiały nie wydamy zbyt wiele – koszt paska nawet z rolkami, napinaczami i innymi dodatkowymi elementami to zaledwie kilkadziesiąt złotych. Dlatego warto kupić oryginalny pasek klinowy, zamiast oszczędzać na tańszych zamiennikach.

Podsumowanie

Wymiana paska klinowego w BMW to prosta operacja, którą możemy przeprowadzić we własnym garażu. Jednak ustalenie dokładnego źródła pisków nie zawsze jest możliwe. Jeśli nie jesteś pewien dokładnego źródła usterki, to koniecznie zgłoś się do profesjonalnego serwisu. Tylko w pełni wyposażony warsztat będzie w stanie ocenić stan Twojego BMW i przeprowadzić naprawę.

By : 11 marca 2020 Comments off