Blog Image

Wyważanie kół w BMW jest jedną z kwestii, którą możesz pomijać lub jej nie doceniać. Niestety, brak regularnego wyważania kół, nawet jeśli masz opony całoroczne, może realnie wpłynąć na drogę hamowania, a nawet powodować odczuwalne drgania w trakcie jazdy. Jeśli obawiasz się o koszty za wyważanie kół – cena za tego typu usługę z pewnością Cię pozytywnie zaskoczy! Ile kosztuje wyważanie kół w BMW? Sprawdź!

Ile kosztuje wyważanie kół w BMW?

Cena za wyważanie obręczy koła uzależniona jest od ich wielkości, rodzaju felgi, a także regionu, w którym zgłaszasz się do serwisu. Wyważanie kół określane jest zazwyczaj w cenniku do kilkudziesięciu złotych za jedną sztukę. Znaczenie ma również to, czy decydujesz się na wymianę opon i wyważanie kół w zwykłym warsztacie, czy autoryzowanym, markowym serwisie. Jeśli Twoje felgi mają czujniki ciśnienia, koszt może nieznacznie wzrosnąć. Niezależnie jednak od posiadanego budżetu, warto odwiedzić autoryzowany serwis BMW, by mieć pewność, że wszystkie czynności zostały przeprowadzone w profesjonalny sposób.

Jak często trzeba wyważać koła?

Niezależnie od tego, ile kosztuje wyważanie koła, jest to czynność bardzo ważna i powinna być wykonywana cyklicznie. Zaleca się wyważanie kół za każdym razem, kiedy zdejmujesz opony z felg. Zazwyczaj dzieje się tak dwa razy w roku, kiedy zmieniasz opony z letnich na zimowe i odwrotnie. Co ważne – jeśli masz opony całoroczne, również nie powinieneś zapominać o ich cyklicznym wyważaniu według powyższego schematu.

Procedura wyważania kół w samochodzie

Aby wyważyć koła, koniecznie jest zdjęcie opon z felgi, dokładnie oczyścić bieżnik opony i elementy piasty z nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń. Mogą one skutecznie utrudnić pracę wyważarki. Urządzenie ma za zadanie oszacować, jak dokładnie rozmieścić ciężarki, by praca koła przebiegała w prawidłowy sposób. Czasami, może okazać się, że aktualnie zamontowane ciężarki uległy zużyciu, zniszczeniu i konieczny będzie zakup nowych. Jakby nie patrzeć, to również ma wpływ na to, ile kosztuje wyważanie koła. Jeśli wyważarka nie wskazuje żadnych zakłóceń, koło samochodowe można ponownie zamontować na piaście. To również świetny moment na zmianę opon!

Wyważenie kół — dlaczego jest tak ważne?

Tak naprawdę wyważanie kół jest istotne w każdym modelu samochodu. Jednak jeśli prowadzisz auto sportowe, musisz zwrócić na nie szczególną uwagę. W przypadku modeli sportowych, działanie sił odśrodkowych jest znacznie większe niż w ekonomicznych modelach do jazdy po mieście. Drgania i szybkie zużywanie się podzespołów układu napędowego w samochodach sportowych, będzie w nich dużo bardziej odczuwane.

Jeśli interesuje Cię wyważanie kół – cena, jak widać, wcale nie musi być „zabójcza” dla Twojego portfela. Unikanie wyważania kół może skończyć się uszkodzeniem opony i co za tym idzie – piętrzeniem kosztów za naprawy mechaniczne i zakupem nowych opon, nie warto na nim oszczędzać! W tym wypadku, podobnie, jak u lekarza – zapobieganie jest lepsze niż późniejsze „leczenie”.

By : 8 lipca 2021 NO Comment

Type your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.