Blog Image

Jesteś posiadaczem BMW i zastanawiasz się, jak w odpowiedni sposób o nie zadbać? Pamiętaj o tym, że zawieszenie w samochodzie, podobnie jak pozostałe układy znajdujące się w każdym aucie, wymaga regularnej kontroli. Niestety wielu kierowców o tym zapomina, a elementy składające się na układ zawieszenia w samochodzie BMW w każdej chwili mogą ulec zużyciu eksploatacyjnemu. By temu zapobiec, dbaj o jego stan techniczny, dzięki czemu wymiana zawieszenia może nie będzie konieczna.

Zawieszenie w samochodzie BMW

Na zawieszenie w samochodzie BMW, podobnie jak w autach innych marek, składa się wiele elementów. Należą do nich m.in.:

  • wahacze, oraz tuleje i sworznie wahacza,
  • łożyska,
  • łączniki, poduszki i drążki stabilizatora,
  • drążki kierownicze,
  • amortyzatory,
  • sprężyny.

To dzięki tym częściom koła są połączone z resztą pojazdu. Jeśli zawieszenie Twojego samochodu BMW jest w pełni sprawne, to spełnia swoje podstawowe funkcje. Dzięki temu jazda autem jest komfortowa, a kierowca może liczyć na stateczność pojazdu i brak problemów z jego sterowaniem. Pozwala to zapewnić także bezpieczeństwo na drodze, co w przypadku awarii układu zawieszenia byłoby utrudnione.

Co warto wiedzieć o zawieszeniu samochodowym

Tak jak już wspomnieliśmy, zawieszenie w samochodzie BMW ma za zadanie zapewnić jak najlepszy komfort jazdy. Właśnie w tym celu części składające się na układ zawieszenia są wykorzystywane w taki sposób, by ograniczyć wpływ stanu nawierzchni na komfort Twojej jazdy. Niestety z racji, że kierowcy bardzo często zaniedbują stan zawieszenia w swoim pojeździe, proces naturalnego zużycia może w znaczącym stopniu przyspieszyć. Naprawy mechaniczne często wiążą się z wysokimi kosztami dlatego najlepiej jeśli zawieszeniu w swoim BMW będziesz się przyglądać regularnie, a nie tylko wtedy, gdy zauważysz objawy sugerujące poważną awarię. 

Najczęstsze usterki zawieszenia w BMW

Gromadząc wiedzę na temat tego, jak działa zawieszenie w samochodzie, zawczasu warto dowiedzieć się, co psuje się w tym wypadku najczęściej. To, jak szybkiej wymiany będą potrzebować części składające się na zawieszenie w samochodzie BMW, zazwyczaj zależy od tego, po jakich drogach najczęściej jeździsz. Jeśli nie są one w najlepszym stanie lub zdarza Ci się zahaczyć kołem o chodnik, lub inne przeszkody, elementy zawieszenia ulegają szybszemu zużyciu. Jako najczęstsze usterki zawieszenia w BMW wskazuje się uszkodzenie wahaczy, sprężyn zawieszenia lub amortyzatorów. Serwis BMW w Krakowie to miejsce, w którym zajmiemy się ich wymianą. Pamiętaj, że sprawne działanie wszystkich elementów, które składają się na układ zawieszenia, ma znaczący wpływ na poziom komfortu jazdy i Twoje bezpieczeństwo.

Jeśli nie wiesz, jak w odpowiedni sposób zadbać o zawieszenie w samochodzie BMW to skorzystaj z pomocy zespołu doświadczonych mechaników. W zakres usług BM Zone poza wymianą zawieszenia i naprawami mechanicznymi wchodzą także naprawy elektroniczne, w ramach których zadbamy o działanie automatycznej skrzyni biegów lub alarmu samochodowego. Zajmujemy się także przeglądem przedzakupowym, dzięki któremu zyskasz pewność, że kupowane przez Ciebie BMW jest godne swojej ceny.

By : 14 lipca 2021 NO Comment

Type your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.