Warning: A non-numeric value encountered in /home/joostinka/ftp/BM_zone/wp-content/themes/dazimaxx/inc/inline-css.php on line 106
Jak skutecznie zwiększyć moc silnika samochodu BMW – chip tunning - BM ZONE
Blog Image

Kupując auto, często skupiamy uwagę na jak najmniejszym spalaniu paliwa. Po pewnym czasie, okazuje się, że moc auta nie jest już dla nas wystarczająca i zmusza nas do tuningu mechanicznego lub elektronicznego lub mniej kosztownego chip tuningu.

Chip tunning to nic innego jak elektroniczne zwiększenie mocy silnika samochodu (zmiany parametrów silnika wykorzystujące zmiany w elektronice tj. w oprogramowaniu sterującym silnikiem znajdującym się w komputerze silnika – ECU). Opisany komputer odpowiedzialny jest za prace silnika niezależnie od prędkości i obciążenia urządzenia a także za sterowanie paliwem i zapłonem/kątem wtrysku w dowolnych warunkach.

Modyfikacja „bezpieczne zwiększenie” tych wartości wykonywane polega na wgraniu programu do danego sterownika przy pomocy interfejsów przez gniazdo diagnostyczne (OBD), wykorzystując komputer, a w starszych autach np. serii BMW Exx wymaga to większego nakładu pracy. Należy wylutować i przeprogramować pamięć eprom lub kości flash sterownika.

Najważniejsze jest tutaj dopracowanie programu, modyfikacji oraz wszechstronność chip tunera. Niezmiennie od metody efektem jest wzrost mocy i momentu obrotowego.

Efekty chip tuningu w BMW

Efekty chip tuningu możemy podzielić na dwie kategorie:

  • silniki z turbinami – chipy do silników z turbinami lub innymi kompresorami powietrza gwarantują przyrosty mierzone na hamowni o ok. 20 – 25% mocy oraz momentu obrotowego więcej.
  • silniki wolnossące – możliwe do uzyskania zauważalne zwiększenie mocy, momentu obrotowego o ok. 5 – 10% oraz wyraźny spadek zużycia paliwa.

Chip tuning BMW – za i przeciw

Chiptunning jest bezpieczny dla Ciebie jak i Twojego auta o ile wykonasz go w profesjonalnym serwisie na hamowni a także zadbasz o przegląd w terminie. Ważne jest również regularna wymiana zużytych części, wymiana filtrów i oleju. Należy pamiętać o tankowaniu auta na sprawdzonych stacjach benzynowych. Stosując powyższe zalecenia szybko odzyskasz konie mechaniczne, które masz pod maską.

Pamiętaj, by przed wykonaniem zabiegu specjaliści wykonali wstępną diagnostykę auta w oparciu o indywidualnie podejście do modelu i typu samochodu. Jeśli interesujesz się tematem to nie raz odwiedziłeś fora internetowe, w których natknąłeś się na opisy nieprofesjonalnego chip tuningu lub instrukcje opisujące chip tuning „krok po kroku”. Pamiętaj, że samodzielnie ingerując w silnik, narażasz siebie i bliskich na niebezpieczeństwo. Warto zatem zlecić takie prace profesjonalnym serwisom, zatrudniającym doświadczonych specjalistów.

W serwisie BM ZONE wykonywany przez chip tuning BMW ma indywidualny charakter – jest dostosowywany do konkretnego samochodu jak i potrzeb danego Klienta.

Posiadamy rozwiązania do każdego modelu BMW. Auta te są bardzo podatne na tuning mechaniczny jak i chip tuning, który jest idealnym rozwiązaniem, kiedy nie chcemy wymieniać części mechanicznych.

Wszystkich użytkowników aut BMW zachęcamy do korzystania z profesjonalnych serwisów, mających spore doświadczenie przy tego typu modyfikacjach. Jako kompleksowy serwis BMW w Krakowie, mieliśmy wielokrotnie styczność z autami zwyczajnie uszkodzonymi przez prace tzw. garażowych majstrów. Generalnie takie umiejętności wraz z wiedzą na temat sposobu optymalizacji map sterowników wymagają wieloletniego doświadczenia i tysiące godzin nauki.

Profesjonalnie wykonany chip tunning pozwala czerpać większą radość podczas użytkowania auta jak i podnosi bezpieczeństwo na trasie.

By : 13 lutego 2020 Comments off