Warning: A non-numeric value encountered in /home/joostinka/ftp/BM_zone/wp-content/themes/dazimaxx/inc/inline-css.php on line 106
Samochody BMW - Czy warto je kupić? Poznaj korzyści z aut marki BMW - BM ZONE
Blog Image

Na różnego rodzaju forach internetowych można natknąć się na pytanie, czy warto kupić BMW? Jest to jednak jedno z tych pytań, na które tak naprawdę nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi. BMW, tak jak każda inna marka samochodowa, posiada zarówno swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Chociaż mówi się, że każdy, kto choć raz przejedzie się autem tej niemieckiej marki, nie chce już jeździć innymi samochodami. Czy to prawda? A jeśli tak, to co o tym decyduje? Dlaczego niektórzy kierowcy nie wyobrażają sobie sytuacji, w której mogli zamienić swoją ukochaną beemkę na inny pojazd? Dlaczego niektórzy kierowcy nie wyobrażają sobie bez niej życia?

BMW – klasa sama w sobie

Samochody BMW, podobnie jak wszystkie auta produkowane przez niemieckie koncerny, kojarzone są z niezwykłą solidnością i niezawodnością. Generalnie o autach zza naszej zachodniej granicy mówi się, że widać w nich niemiecką precyzję. Nierzadko możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że są klasą samą w sobie. Co konkretnie uznaje się za największe zalety beemek? Co decyduje o ich – jak niektórzy by stwierdzili – wyjątkowości?

Zanim przejdziemy do wymienienia zalet BMW należy jednak zaznaczyć, że jeden model nie jest równy drugiemu. Pośród aut produkowanych przez ten niemiecki koncern znajdziemy zarówno modele, o których można powiedzieć, że są perfekcyjne, jak i te mniej udane, którym daleko do ideału. Jest to całkowicie normalne, dlatego pisząc o zaletach BMW, tak jak wszystkich innych samochodów, możemy robić to jedynie na pewnym poziomie ogólności. Możemy stwierdzić, że produkowane przez koncern z Monachium samochody znane są z bardzo dobrych jednostek napędowych. Nie będzie to jednak oznaczać, że wszystkie silniki montowane w pojazdach BMW takie właśnie są.

Zalety samochodów marki BMW

Mając to na uwadze, możemy pokusić się o wymienienie kilku zalet, które przypisuje się autom marki BMW. Co to są za zalety? Ogólnie rzecz ujmując, samochody te są znane i cenione – a nawet uwielbiane – za:

  • wydajne i dynamiczne jednostki napędowe,
  • precyzję prowadzenia,
  • nieprzeciętny komfort jazdy,
  • bardzo dobrze wyposażone wnętrze,
  • atrakcyjny design.

Silnik R6 – flagowa jednostka napędowa od inżynierów BMW

Można powiedzieć, że wydajne silniki są znakiem rozpoznawczym samochodów BMW. Pod tym względem inżynierom pracującym dla bawarskiego koncernu można zarzucić naprawdę bardzo niewiele. Konstruowane przez nich silniki są nie tylko bardzo wydajne i dynamiczne, ale także… świetnie brzmią. Wsłuchując się w ryk silnika BMW od razu da się wyczuć, że to auto ma moc. Właściciele beemek doskonale wiedzą o co chodzi…

Za jedne z najlepszych, a wręcz najdoskonalszych, silników montowanych w BMW uznaje się rzędowe jednostki 6-cylindrowe. Silniki R6 możemy spotkać na przykład w modelach:

  • serii 3,
  • serii 5.

BMW Condition Based Service – monitoring poziomu zużycia części oraz płynów eksploatacyjnych

Ciekawym rozwiązaniem – bardzo przydatnym z punktu widzenia utrzymania samochodu w odpowiednim stanie technicznym i jego prawidłowej eksploatacji – jest system BMW Condition Based Service, w jaki zostały wyposażone najnowsze modele BMW. Co to takiego?

W największym skrócie, BMW Condition Based Service to specjalny system, który informuje kierowcę o zużyciu danej części lub płynu eksploatacyjnego, a co za tym idzie – o konieczności ich wymiany. Jak to działa?

System BMW Condition Based Service stale kontroluje i monitoruje zużycie części oraz płynów eksploatacyjnych. Jeśli ich zużycie osiągnie określony poziom – kwalifikujący je do wymiany – system ostrzega o tym fakcie kierowcę. W jaki sposób? Schemat ostrzegania jest bardzo prosty – kierowca jest o tym informowany poprzez diody, które zostały umieszczone na desce rozdzielczej.

O czym w ten sposób kierowca może zostać poinformowany? System monitoruje między innymi poziom zużycia:

  • tarcz hamulcowych,
  • klocków hamulcowych,
  • oleju silnika.

Dzięki BMW Condition Based Service kontrolowanie poziomu zużycia części i płynów eksploatacyjnych jest zdecydowanie łatwiejsze. Samochód sam nas informuje, że jest z nim coś nie tak. Dzięki temu kierowca może odpowiednio szybko podjąć niezbędne kroki, mające na celu przywrócenie pojazdowi należytego stanu technicznego.

Opisywany system ma także pozytywny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Dzięki niemu kierowca nie będzie jeździł z zużytymi klockami czy tarczami hamulcowymi, chyba że zignoruje otrzymane przez system ostrzeżenie.

BMW Condition Based Service pozwala także uniknąć dodatkowych kosztów związanych z wystąpieniem poważniejszej usterki. Na przykład uzupełniając odpowiednio szybko olej silnikowy unikniemy ryzyka uszkodzenia silnika. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, co oznacza awaria silnika i z jakimi kosztami jest to związane.

BMW – auto drogie w eksploatacji, ale…

Pisząc o częściach i naprawach mechanicznych BMW należy wspomnieć o jednej z największych wad tych samochodów, a mianowicie o tym, że są one drogie w utrzymaniu. Wysokie koszty eksploatacji dotyczą przede wszystkim oryginalnych części, które w przypadku tych pojazdów są stosunkowo drogie.

Kosztowne są także wizyty w autoryzowanych serwisach BMW. Istnieje jednak skuteczny sposób na to, aby koszty te zredukować. Mowa o korzystaniu z usług nieautoryzowanych serwisów BMW. Należy jednak przy tym pamiętać, aby wybierać warsztaty sprawdzone, cieszące się dobrymi opiniami. Nie powierzajmy swojego pojazdu w ręce mechaników, których kompetencji nie jesteśmy w stanie zweryfikować. Szkoda naszej beemki na takie eksperymenty.

BMW – samochody wywołujące skrajne emocje

Nie da się ukryć, że BMW to auta, które wywołują skrajne emocje. Dla jednych poruszanie się nimi to prestiż, dla innych obciach. Nie zmienia to jednak faktu, że są to samochody niezwykle komfortowe, a jazda nimi może przynieść naprawdę sporo frajdy. Do tego stopnia, że czasami aż trudno z nich wysiadać, bo ma się ochotę na więcej.

By : 25 sierpnia 2019 Comments off