Chcesz, by Twój samochód odpowiednio się prezentował niezależnie od tego, jak długo nim jeździsz? Polerowanie lamp to czynność, którą powinno powtarzać się regularnie nawet w przypadku najnowszych samochodów. Jeżeli o to zaniedbasz, będzie trzeba dokonać bardziej kosztownej regeneracji lamp, która łączy się z ich wymianą. Dowiedz się, jak wypolerować lampy w samochodzie, by auto wyglądało na zadbane, a jednocześnie reflektory były w pełni funkcjonalne.
Polerowanie lamp samochodowych, reflektorów i kloszy
Polerowanie reflektorów nie należy do Twoich ulubionych obowiązków? Jeśli wiesz, jak dokładnie polerować lampy, nie będzie to zbyt czasochłonne, a pozwoli utrzymać auto w odpowiednim stanie. Bez polerowania reflektory przednie w Twoim samochodzie w szybki sposób mogą ulec zużyciu. Wynika to z tego, że klosze, które je osłaniają, wykonane są z podatnego na zmatowienie i zarysowanie plastiku.
Polerowanie reflektorów krok po kroku
Niezależnie od tego, jaki model BMW posiadasz – czy jest to e39, czy e46, regeneracja reflektorów w każdym pojeździe polega na tym samym. Dowiedz się, jak wygląda polerowanie reflektorów krok po kroku, a dzięki temu czyszczenie lamp samochodowych stanie się dla Ciebie łatwiejsze.
Krok 1 – zestaw do polerowania lamp – potrzebne narzędzia i materiały
Nie wiesz, czym wypolerować lampy w samochodzie? Zestaw do polerowania lamp powinien zawierać takie elementy jak:
- wiaderko z wodą,
- ściereczki z mikrofibry,
- taśma maskująca,
- wolnoobrotowa maszyna polerska,
- papier ścierny i wodny,
- pasta do polerowania reflektorów,
- środek do zabezpieczenia.
Wszystkie z nich znajdziesz w sklepach motoryzacyjnych, jednak jeśli nie masz pewności co do tego, jaki zestaw do polerowania lamp wybrać, odwiedź nasz serwis, w którym oferujemy naprawy powypadkowe samochodów marki BMW.
Krok 2 – odstaw auto w zacienione miejsce
Zanim przystąpisz do polerowania lamp, musisz zadbać o to, by klosz reflektora nie był nagrzany. W tym celu odstaw swoje BMW w zacienione miejsce i odczekaj kilka godzin. W tym czasie reflektory się schłodzą i można będzie przystąpić do czyszczenia reflektorów.
Krok 3 – zabezpiecz karoserię taśmą maskującą
Jak polerować lampy w samochodzie, by nie uszkodzić jego karoserii? Trzeba ją odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu wykorzystaj taśmę maskującą, która powinna znajdować się w Twoim zestawie do polerowania lamp. Należy nią obkleić lakier i plastikowe elementy wokół polerowanego reflektora.
Krok 4 – polerowanie reflektorów samochodowych czas zacząć – wiaderko i papiery ścierne
Gdy przygotujesz samochód do czyszczenia reflektorów, możesz przejść do właściwych czynności. Czym polerować szklane lampy, by osiągnąć właściwy efekt i jednocześnie ich nie uszkodzić? Przygotuj wiaderko z wodą i papiery ścierne o różnej gradacji.
Krok 5 – czyszczenie i polerowanie reflektorów
Pamiętaj, żeby papiery ścierne używać w odpowiedniej kolejności – od najniższej gradacji do najwyższej. To, jaki papier do polerowania reflektorów wybierzesz, ma szczególne znaczenie, wtedy, gdy lampy w Twoim aucie są mocno zniszczone. Jeżeli widzisz, że papier wysechł, natychmiast go namocz, by nie uszkodzić powierzchni czyszczonego reflektora. Gdy skończysz polerowanie reflektorów papierem wodnym, osusz klosz.
Krok 6 – polerowanie wolnoobrotową maszyną polerską
Podczas czyszczenia reflektorów samochodowych przyda Ci się także wolnoobrotowa maszyna polerska. By jej użyć, na zwilżony filc nałóż pastę polerską i przejdź do polerowania reflektorów. Należy to robić, wykonując pewne koliste ruchy. Także na tym etapie kontroluj wilgotność filcu. Gdy widzisz, że polerowana lampa zaczyna błyszczeć i nie widać oznak zmatowienia, regenerację reflektorów samochodowych można uznać za prawie zakończoną.
Krok 7 – usunięcie resztek pasty polerskiej
Zanim schowasz zestaw do polerowania lamp, pamiętaj, by z powierzchni reflektora usunąć pozostałości po paście polerskiej. Zrób to zgodnie z zaleceniami producenta, które umieszczono na jej opakowaniu.
Ręczne polerowanie lamp, czyli co jeśli nie masz maszyny polerskiej
Jeśli automatyczna wolnoobrotowa maszyna polerska to urządzenie, którego brakuje w Twoim zestawie do polerowania aut, możesz sobie poradzić w inny sposób. Ręczne polerowanie lamp jest możliwe, chociaż zajmuje zdecydowanie więcej czasu. Czym wypolerować lampy w samochodzie w takim przypadku? W tym celu najlepiej wykorzystaj szmatkę z filcu lub skorzystaj z usługi jaką jest naprawa BMW w Krakowie.
Zabezpieczenie reflektorów folią ochronną – czy warto?
W ramach zabezpieczenia lamp po polerowaniu można okleić je specjalną folią ochronną. Ma ona na celu zabezpieczenie reflektorów przed wpływem czynników zewnętrznych. Gdy nie masz doświadczenia w tym zakresie, lepiej skorzystaj z pomocy profesjonalistów.
Wiesz już, na czym polega polerowanie lamp. Zadbaj o swoje BMW i pamiętaj o czyszczeniu reflektorów. Z kolei jeśli chcesz jeszcze bardziej zwiększyć jego funkcjonalność, wybierz doposażenie samochodów marki BMW.